Feedback
pp pásky

Jak vybrat vhodnou lepicí pásku?

Lepicí páska je nutností v každém expedičním skladu, a nejen tam! Je to šikovný pomocník, který nám dovolí bezpečně uzavřít každou krabici nebo zafixovat její dno. Existuje mnoho lepicích pásek, liší se použitým materiálem. K balení zásilek se užívají nejčastěji PP a PVC lepicí pásky, které se liší především cenou. Cena je ukazatelem kvality materiálu, PVC jsou dražší, ale zároveň odolnější. Jsou vyrobené z polyvinylchloridu. PP lepicí pásky jsou sice levné, ale také méně odolné. Základním materiálem je polypropylen. Více o rozdílech mezi PP a PVC si můžete přečíst zde.

Druhy lepicích pásek a způsob užití

Materiál ovšem není všechno, záleží také na kvalitě lepidla. Rozlišovat je můžeme i podle způsobu užití. A jaké lepicí pásky známe a k čemu jsou vhodné? Tak například:

 • PP lepicí pásky
  Standardní je ideální pro uzavření lehkých krabic až do 25 kg. Průmyslová i pro středně těžké krabice do 30 kg.
 • PVC lepicí pásky
  Pro uzavření všech druhů krabic až do 35 kg. Dobrá odolnost vůči vlhkosti a protržení.
 • Vyztužené
  Pro uzavření těžkých krabic a balení s nebezpečným zbožím. Extrémně odolná vůči protržení. Vyztužená skelnými vlákny.
 • Papírové
  Ekologická a estetická varianta lepicí pásky. Odolná vůči chladu a vlkhosti. Zalepí lehké až středně těžké krabice do 25 kg.
 • Pro lepení za mokra
  Pro zvláště bezpečné uzavření obalů, výborná přilnavost. Ekologická varianta, která se hodí také pro recyklované materiály a zaprášené povrchy.
 • Textilní
  Užívá se k utěsnění a montážím. Má všestranné použití – vhodná k uzavření pytlů, izolaci ventilačního potrubí, oken, dveří, zalepení spárů, k opravám atd.
 • Kobercové
  Oboustranná kobercová lepicí páska se používá při pokládání koberců nebo pro uchycení obrázků na zeď.
 • Maskovací
  Využijete ji například při malování nebo lakování. Zabrání nežádoucím přesahům. Lepí na papíře, kovech či plastech a nezanechává zbytky lepidla.
 • Krepové
  Ideální k zakrytí úzkých ploch při malířských či lakýrnických pracích, k dočasnému lepení, svazování lehkých produktů, označení a fixaci.
 • Signalizační
  Používá se k vyznačení prostorů, identifikaci různých dílů či strojů, označení potrubí, utěsnění beden apod.
 • Výstražné
  Výstražné expediční pásky se užívají pro zaručení dodatečné bezpečnosti přepravovaných zásilek nebo při jejich skladování. Výstražné vytyčovací lepicí pásky pak pro jasnou a zřetelnou signalizaci – červenobílá pro vizualizaci, žlutočerná pro označení nebezpečí.
 • S vlastním potiskem
  Tím jsou myšlené pásky s firemním logem, www adresou nebo vlastním sloganem. Mnoho obchodů je využívá pro prezentaci i pro snadné identifikování odesílatele zásilky. Přečtěte si více o personalizovaných lepicích páskách.
Lepící páska s potiskem

Když se vrátíme zpět k zalepování zásilek. Je mnoho způsobů, jak to udělat. Chcete-li však zásilku zalepit co nejlépe, aby jste zbytečně neplýtvali materiálem, ale zároveň docílili dostatečné fixace, máme pro Vás pár tipů. Jak správně zalepit krabici se dozvíte zde.

Žádný komentář

Komentovat

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..