Feedback
Mauer

Koncern RAJA investuje v Německu: zahájení stavebních prací nové budovy německé pobočky RAJAPACK

Prvním „slavnostním rytím“ na pozemku, kde by měla stát v budoucnu budova německého RAJAPACKu, zahájili Harald Schönfeld, generální ředitel Rajapacku, primátor města Ettlingen Johannes Arnold, Thomas Burkard, ředitel společnosti Vollack, stavební práce na nové budově v Ettlingenu u Karlsruhe. Akce se zúčastnilo téměř 50 hostů, zákazníků a spolupracovníků. Nové sídlo německé dceřiné společnosti  koncernu RAJA, evropské jedničky na trhu v oblasti zásilkového prodeje B2B v oblasti obalů, má sloužit především jako základ pro další růst v Německu. Koncern RAJA do něj investuje 5 milionů eur.

 

Již na konci roku 2012 se německá pobočka Rajapack přestěhuje ze současného působiště v Birkenfeldu v blízkosti Pforzheimu do nové administrativní budovy v průmyslové oblasti Ettlingen-západ. Oficiální začátek výkopových prací tak realizuje slavností započetí stavby, které zpečetilo téměř dvouletého plánování. Za pouhých sedm měsíců má být hotova dvoupodlažní budova o velikosti téměř 2.000 čtverečních metrů užitné plochy pro kanceláře, prodej, marketing, servis a administrativu: „Ambiciózní projekt, do něhož se pouštíme s velkým elánem a nadšením“, vyjádřil svůj názor Harald Schönfeld.

„Zde v Ettlingenu dnes stavíme základ pro naši budoucí podnikovou centrálu, která bude zcela odpovídat našim zvyšujícím se požadavkům na místo a možnosti rozvoje. Při nejmenším plánujeme, že se náš velkoobchodní obrat v následujících deseti letech zvýší na čtyřnásobek“.

Mnoho prostoru pro růst a rozvoj

Nová firemní plocha v Ettlingenu vytváří pro tento plánovaný záměr ideální podmínky. Svou velikostí 10.500 čtverečních metrů nabízí mimo nově vznikající budovy dostatek prostoru pro budoucí výstavbu stanoviště. „Vedle optimálního dopravního napojení to bylo pro volbu našeho nového působiště zvláště prioritní“, vysvětlil Schönfeld. „Chceme a budeme dále růst, také personálně. Proto je pro nás důležité, abychom měli k dispozici dostatečný prostor pro rozvoj. To také dokazuje fakt, proč zde v Ettlingenu dlouhodobě plánujeme vznik naší centrály a chceme využít potenciál tohoto místa.“

Dlouhodobé působení ve své řeči přivítal i primátor města Johannes Arnold: „S Rajapackem získáváme pro Ettlingen další významný podnik a atraktivního zaměstnavatele“, vyjádřil se Arnold. „Potvrzuje také naše právo jako člena Technologického kraje Karlsruhe: Ettlingen je výborné hospodářské stanoviště s optimální infrastrukturou.

I Rajapack přesvědčily výše zmíněné výhody tohoto místa k rozhodnutí a přestěhování do Ettlingenu. Vedle dobrého napojení na dálnice a dobré přístupnosti, byla důležitá i blízkost stávajícího stanoviště v Birkenfeldu. „Naše dosavadní a nové sídlo jsou od sebe vzdáleny asi 30 km“, řekl Schönfeld. „To je vzdálenost, která většině našich pracovníkům dovoluje přestěhování firmy podporovat. To je pro nás velice důležité: Jako servisně orientovaný podnik jsou naše špičkově vyškolené odborné síly naším významným kapitálem. I v personální oblasti klademe důraz na kontinuitu a dlouhodobou spolupráci a proto máme radost, že nás naši pracovníci v přestěhování  do nového sídla podporují.“

Rajapack v současné době zaměstnává v Birkenfeldu necelých 70 pracovníků. Převážná část z nich bude pracovat i na novém působišti v Ettlingenu. Navíc vzniknou díky plánovanému růstu Rajapacku v Ettlingenu nová pracovní místa: „ V konečné fázi zde může najít uplatnění až 120 kolegů a kolegyň“, vysvětlil Schönfeld.

Vysoké standardy s ohledem na udržitelnost

Při výstavbě nové firemní centrály stojí v neposlední řadě v centru zájmu také ekologická hlediska jako je úspora energie. Budova hlavní správy bude tedy postavena tak, aby nejen odpovídala aktuálně platné směrnici o úspoře energií (ENEV) z roku 2009, ale šetřila dokonce o dalších 20 procent více. Pro vytváření potřebné energie pro vytápění a chlazení bude nainstalováno tepelné čerpadlo na podzemní vodu optimalizované CO2. „Rajapack je moderní podnik, který si stanovuje vysoké standardy v oblasti udržitelnosti přírodních zdrojů. Nová budova bude naprostým zrcadlovým odrazem té staré: ukazuje, jak je možné kombinovat nejmodernější vybavení  s funkčními nápady úspory energií“, prohlásil Thomas Burkard, ředitel společnosti Vollack, která je odpovědná za koncept, plánování i stavbu nové budovy Rajapacku. „Administrativní budovy musejí v dnešní době podporovat komunikaci. Výstavba je uplatnění podnikové strategie – ne pouze uplatnění betonu, kamene a půdy.“

Česká pobočka Rajapack se nalézá v moderní průmyslové zóně Nupaky – Říčany u Prahy.
Žádný komentář

Komentovat

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..