Feedback
Stohovatelné plastové palety Rajapack

Plastové palety pro export a snadné stohování

Plastové palety tvoří cca ¼ z celkového počtu typů palet, které jsou v Evropě využívány. Jejich velkou výhodou je především nízká hmotnost, delší životnost a mimořádné hygienické vlastnosti. Oproti tradičním dřevěným paletám nevyžadují žádné fytosanitární opatření vůči škůdcům a parazitům v rámci závazného standardu ISPM 15 v mezinárodním obchodě. A jaká je další výhoda plastových palet? Na trhu jsou k dispozici varianty, které jsou vzájemně stohovatelné!

U stohovatelných plastových palet disponujícími zásuvnými „nožkami“ ušetříte až 73 % skladového prostoru díky jejich výškové skladnosti ve srovnání se standardními paletami. Navíc jsou tyto typy palet prostř. použitého materiálu, kterým je recyklovaný plast, velmi lehké a nenáročné na údržbu. Snadno se omývají, vydrží i parní čištění a jsou odolné vůči teplotám od -20°C do +60°C. Oproti dřevěným paletám navíc nevzniká riziko poranění či poškození nákladů z důvodu ostrých hřebíků či třísek.

Stohování plastových palet Rajapack

Stohování plastových palet Rajapack

Plastové palety bez problémů odolají kyselinám, tukům i rozpouštědlům. Disponují statickou nosností až do 4000 kg a při manipulaci s nákladem jsou zatížitelné do 1400 kg.  K dalším přednostem řadíme rozměrovou a hmotnostní stálost pro optimální vážení a skladování zboží ve firmě.

A ještě jedno plus: palety se vyrábějí ze 100% recyklovaného plastu a jsou opětovně recyklovatelné, čímž snižují spotřebu surovin a chrání životní prostředí!

Samozřejmě existují také jiné stohovatelné palety, jako jsou např.  Inka palety, které jsou vyrobeny z klíženého lisovaného dřeva. Zde je však nutno počítat s nižší nosností do 2700 kg při statickém a do 900 kg při mobilním zatížení i sníženou možností čištění…

1 Komentář

Komentovat
  1. matej

    Mám skúsenosti s plastovými prepravkami a boxami od firmy V-plastic.
    Široký výber a kvalita.


Napiš komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..