Feedback
Kartonové krabice Rajapack

Zaostřeno na materiál krabice: kraftový papír versus testliner

Často se na nás naši zákazníci obrací s otázkou související s rozdílem mezi kraftovým a testlinerovým papírem u vnější vrstvy obalů jako jsou klopové krabice, zásilkové obaly, poštovní krabice, krabice na nebezpečné zboží, krabice na stěhování atd. V tomto článku tedy podrobně rozebereme toto téma, kde vysvětlíme rozdíl mezí kvalitou kraftlineru i testlineru a jejich použití.

Poměr kvality a ceny kraftlineru a testlineru

Kraftový papír se skládá z nových a dlouhých sulfátových vláken s minimálním podílem sekundárních vláken. Testliner se vyrábí z 100% recyklovaného papíru, jde tedy o nižší jakostní třídu materiálu, což má vliv na ochranné vlastnosti obalu, kde je použit jako krycí vrstva.

Testliner je cenově výhodnější, na druhé straně kvalitní kraftliner poskytuje vyšší ochranu při změnách klimatu jako je chlad nebo vlhkost. Kraftový papír zaručuje prostř. svého složení  z dlouhých „čerstvých vláken“  daleko vyšší pevnost. Díky jeho stabilním vlastnostem, hladkému vnějšímu povrchu a hrubé vnitřní straně je takřka ideální krycí vrstvou. Stejně pevnou krabici můžeme získat i z testlineru, avšak o vyšší plošné hmotnosti. K nevýhodám testlineru patří nižší odolnost vůči průtlaku a proražení krabice, kterým kraftový papír optimálně odolá.

Kdy použít krabice s vrchní vrstvou z kraftového a kdy z testlinerové papíru

Kraftový papír je doporučován při dopravě či skladování za nepříznivých klimatických podmínek jako je zvýšená vlhkost či chlad. Tato kvalita papíru krabice je také optimální při delším transportu nebo při expedici nebezpečných materiálů (kde jsou požadavky na materiál vyšší) a také při dlouhodobém uskladnění, při kterém se samozřejmě zvyšuje možnost poškození, zatížení materiálu, existence teplotních výkyvů a nebezpečí nárazů. V našem sortimentu naleznete také krabice na nebezpečné zboží z kraftového papíru. Záleží však také na obsahu krabice. U těžkých produktů je doporučován kraftový papír, jako v případě krabice na stěhování.

V otázce testlinerů rozlišujeme následující typy jakosti od 1 až po 4 (1 se blíží kraftovému papíru, 4 je několikanásobně recyklovaný papír). Testliner nabízí na jedné straně samozřejmě příznivější cenu, na straně druhé  – na straně kvality – je spíše doporučován při nenáročné přepravě na krátkých vzdálenostech (např. transport svázaných novin, brožur atd.).

Kvalita krabice na prvním místě

Pokud se šetří na obalech a při přepravě zboží dojde k poškození produktů, konečné ekonomické následky škod bývají daleko vyšší než drobná investice do obalového materiálu. A to nemluvíme o emocionálním faktoru jako je nespokojenost klientů a ztráta důvěry v dodavatelsko-odběratelském vztahu. Proto doporučujeme kartonové krabice z kraftu, které splňují aspekt šetrnosti k životnímu prostředí. Tyto krabice jsou vyrobeny ze dřeva, získaného z trvale udržitelného lesního hospodářství a umožňují opětovné zhodnocení prostřednictvím recyklace.

1 Komentář

Komentovat
  1. Krabice na stěhování pro 218.000 osob ročně - Obaloviny Rajapack

    […] Pro každé využití najdete tu správnou velikost. Nezáleží, jestli chcete stěhovat složky, desky, pořadače, katalogy nebo osobní věci z Vašeho psacího stolu. Na trhu najdete nejen krabice na stěhování z třívrstvé lepenky, do kterých může vložit předměty až do 20 kg, ale také pětivrstvé kartony s nosností do 40 kg. Dále se můžete rozhodnout mezi klopovými obaly, které uzavřete s pomocí izolepy nebo s kříženými klopami se zásuvnými lamelami, díky kterým uzavřete karton i bez použití lepicí pásky. Tento typ krabice na stěhování stejně rychle uzavřete i následně opětovně otevřete při vybalování. Při výběru krabic dávejte pozor na jejich vnější vrstvu. V častých případech o ni totiž prodejci nikde neinformují či uvádějí různá (nic neříkající) čísla. Vybírejte si kartony, které mají krycí vrstvu z kraftového papíru. […]


Napiš komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..